Cevaplanan bazı sorular:

Gelen tüm yolcularla fotoğraf çektiriyor musunuz?

Hayır tabi ki!! :) Bu, bir Paris Dolmuşu geleneğidir: Paris'e gelen yolcularımızın bazen bizden talep ettikleri, bazen de bizim önerdiğimiz bir Paris anısı fotoğrafı. Hizmetlerimizden faydalanan değerli konuklarımızdan birkaç kare… Transferler sonrasında çekilmiş olan fotoğraflarda tüm konuklarımızın memnuniyetini görmek en büyük mutluluğumuz! Diğer fotoğraflarımızı Facebook hesabımızdan görebilir, aynı zamanda gelişmelerden haberdar olabilirsiniz!

Paris Dolmuşunu kullanmak için rezervasyon yapmak zorunda mıyım?

Paris Dolmuşu sizlere en optimum şekilde hizmet vermeyi hedeflemektedir. Planlamamızın en önemli unsuru rezervasyonlarınızdaki önemli bilgilerdir. Rezervasyonsuz gelenler araç bulamama sıkıntısı yaşayabilirler.

Rezervasyonumu ne kadar önceden yapmalıyım?

Ne kadar erken olursa o kadar sağlıklı olur. Özellikle Bayram dönemlerinde Paris ziyaretçi akınına uğruyor. Bu sebeple seyahat tarihleriniz belli olur olmaz rezervasyonunuzu gerçekleştirmenizi öneririz. Uçuşunuza 12 saatten az bir zaman kala gerçekleştirdiğiniz rezervasyonlar için güvence verememekteyiz. Lütfen rezervasyonunuzu öncesinde gerçekleştiriniz.

Yapmış olduğumuz rezervasyonu en geç ne kadar önce iptal edebiliriz?

Yapmış olduğunuz rezervasyonu iptal edecek olursanız bizlere mutlaka uçuştan en az 6 saat öncesinden bildirmenizi rica ederiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Çocuklarımız için çocuk koltuğu sağlıyor musunuz?

Evet, Fransız Taşıma Bakanlığı’nın ilgili yasaları gereği her araçta en az 1 çocuk koltuğu bulundurmaktayız. 3 yaşın altında ve 1’den fazla bebek ile seyahat edeceğiniz durumlarda, gereken koltuk sayısını sağlamamız için bize ister e-posta aracılığıyla, ister rezervasyon bilgi formunuzu doldururken ek not kısmında veya telefon ederek bildirebilirsiniz.

Uçağımızda gecikme ya da erken gelme durumu olursa ne yapmalıyız?

Paris Dolmuşu şoförleri uçuşların iniş ve kalkış saatlerini internet ortamından takip etmektedirler. Rezervasyonunuz yapılmış ise sizleri mutlaka bekliyoruz.

Havaalanında sizi nasıl tanıyacağım, Paris Dolmuşu şoförünü nerede bulacağım?

Havaalanında sizleri pasaport kontrol ve bavul tesliminden hemen sonraki çıkışta sarı “Paris Dolmuşu” tabelasıyla karşılıyoruz. İneceğiniz terminali ve çıkacağınız kapıyı vermiş olduğunuz uçuş koduna göre şoför arkadaşlar bilmektedirler.

Bizleri karşılamaya gelen şoför Türkçe konuşuyor mu?

Evet, Paris Dolmuşu tamamıyla Türkiye’den gelen ya da Türkçe konuşanlar için geliştirilmiş bir hizmettir. Ayrıca şoförlerimiz İngilizce ve Fransızca da bilmektedirler. Şoförlere yol esnasında Paris hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı rahatça yöneltebilirsiniz.

Dönüş gününde uçağa yetişmek üzere ne kadar önceden araç gönderiyorsunuz?

Dönüş günlerinde, sizleri uçuş saatinden 3 saat önce vermiş olduğunuz adresten gelip alıyoruz. Grev, trafik, eylem, tatil günü gibi özel durumlarda sizlere telefonla ulaşıp ne kadar erken ya da geç geleceğimizi bildiriyoruz. Bu nedenden dolayı, Fransa sınırları içerisinde ulaşılabilir bir cep telefonu numarası vermeniz çok önemlidir. Cep telefon hattınızı gereklilik halinde yurtdışı kullanımına açtırmayı unutmayınız.

Ödeme kime ve nasıl yapılıyor?

Ödeme, sizleri almaya geldiğimiz gün nakit olarak ya da araçta POS cihazı sayesinde kredi kartıyla doğrudan şoföre yapılmaktadır. Dilerseniz internet ortamında PayPal aracılığıyla güvenilir bir şekilde ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Çocuk indirimi hangi şartlarda geçerlidir?

3 yaş ve altı bebekler için transferler ücretsizdir.

Uçak gecikecek olursa herhangi bir ek ücret talebinde bulunuyor musunuz?

Hayır, bazı Shuttle şirketlerinin aksine, Paris Dolmuşu sizlerden uçak gecikme durumlarında herhangi bir ek ücret talep etmemektedir.

Bireylere ya da şirketler için fatura ya da makbuz veriyor musunuz?

Evet, istek üzerine seyahatinizde ödeme esnasında size birey olarak ya da şirketiniz için el yazısı makbuz sağlamaktayız. Ayrıca fatura dilerseniz, size e-mail olarak fatura gönderebiliriz.

Paris Dolmuşu’nun sunmuş olduğu bu taşıma hizmeti kaçak bir hizmet midir?

Kesinlikle HAYIR! Bize ne kadar garip gelse de bu soru bazen karşımıza çıkmaktadır. İçiniz rahat olsun, Paris Dolmuşu’nun sunmuş olduğu taşıma hizmeti Fransa Taşıma Bakanlığı’nın sıkı denetimi altında yapılmaktadır. Bu hizmet için gerekli lisanslar ve işletme izinleri ilgili kurumlar tarafından alınmıştır. Bu denetimler doğrultusunda araçlarımız 6 ayda bir teknik bakımdan geçmektedir. Ayrıca yapmış olduğunuz tüm transferler “Yolcu Sigortası” kapsamındadır.

Araçlarınızda sigara içiliyor mu?

Hayır, tüm Paris Dolmuşu araçlarında misafirlerimizin konforu için sigara içilmemektedir.

Araçlarınızda köpek veya kedileri kabul ediyor musunuz?

Evet, araçlarımızda kedi ve köpekleri kabul etmekteyiz.

Paris Dolmuşu şoförleri havaalanında bagajlarımı taşıyacaklar mı?

Paris Dolmuşu şoförleri bavullarınızı taşımakta yükümlü değillerdir ancak sizlere ellerinden geldiği kadar yardımcı olacaklardır.

Paris Dolmuşu’nun tüm çalışanları Türk mü? Paris'te iletişim sıkıntısı çeker miyiz?

Evet! Tüm çalışanlarımız Türk, sizlere daha kolay olsun ve Paris’te yabancılık çekmeyesiniz diye bütün çalışanlarımız Türkçe konuşuyor: İstanbul'daki irtibat büromuzdan, sizleri havalimanı kadar ulaştıran şoför arkadaşa kadar.